MASKE ARTIK AKSESUAR OLDU

  • AYREF
  • AKIN YANGIN AGS
  • GÜZELHİSAR OSGB
  • KARTEL SİGORTA

2020-21 yaz kreasyonunda maskeler artık aksesuar oldu.
 

Çene altı takınca biraz yadırganabilirsiniz, hiç takmayıp cebinizde taşıyınca da garip oluyor. Marketin kapısında özenle cebinden çıkarıp takıyor,çıkışta hooop tekrar cebe.
 

Sol dirsekte takılı gezerken oldukça havalı oluyor. Üstelik kalabalık bir ortamda yanındakiyle koyu sohbete dalmışken, sol dirseğindeki maske pek bir havalı duruyor.
 

Bir de renkli ,desenli çeşit çeşit maskeler çıktı. Kıyafete uyumlu, renk ve desenleri modern.
 

Üç kat olması gerekmesi,burnu ve yanları tam kapatması gerektiği, nemlenince değiştirilmesi gerektiği, çenemizde taşımamız gerektiği, hele dirsek, cep te hiç taşınmaması gerektiği hiç önemli değil.
 

Ne çabuk unuttuk korku filmi gibi günlerimizi?

Ne çabuk unuttuk ,her akşam dizi filminin finalini bekler gibi takip ettiğimiz istatistikleri?
 

Günlük vaka sayılarımızın hala 1000 li rakamların altına düşmediği bu günlerde ,hiç bir şey kalmamış gibi davranan ,sosyal mesafe kuralına bile uymayan canım kardeşim,
 

Karınca ile Ağustos böceğinin hikayesini bilirsin herhalde.
 

Maskeleri sokaklarda rastgele atılmış gördükçe,kalabalıkların umursamaz mesafe tavırlarını gördükçe,yüzü hariç her tarafa takılı aksesuar maskelere baktıkça ,aklıma sonbahar-kış döneminin zor geçeceği geliyor.
 

Umarım bu rahat, umursamaz tavrımız şiddetli 2. dalgayı getirmez. Getirirse, bilemiyorum maskeleri nerelerimize takmak için uğraşacağız.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.