GÜNDEM

  • AYREF
  • AKIN YANGIN AGS
  • GÜZELHİSAR OSGB
  • KARTEL SİGORTA

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97. yılını kutladığımız bugünlerde,Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını saygı minnet ve özlemle bir kez daha anıyoruz.

 

Yaşadığımız coğrafyada önemi gün geçtikçe artan Atatürk ilkelerine ,dört elle sarılmalıyız.

Popülizm adına saldırıldıkça ,sudan sebeplerle gözardı edildikçe ,halkımızın ve dünyanın gözünde büyümeye ve ilkeleriyle ışık tutmaya devam edecektir.

 

Covid 19 da son durum :

Son günlerde yakın çevrelerinizden, Covid pozitif ve izolasyon da olanların çoğaldığını görüyor ve endişeleriniz artıyor mu?

Gerçekten çember çok daraldı ve maalesef bir çoğumuz hala ciddi umursamıyor.

 

Sağlık çalışanları yorgun  olmasına rağmen var gücüyle mücadeleye devam ediyor.İzinleri ,emekli olma hakları bile durdurulan sağlık çalışanlarının gayretleri yeterli değildir.

Halkımızın da sorumluluk alması,toplu yerlerde bulunmamaya çalışması,maskesiz dolaşmaması,sık sık ellerini sabunla yıkayarak temizliğine dikkat etmesi gerekir.

Pandemi bu ivmeyle devam ederse ,kısıtlamaların gelmesi kaçınılmaz olacaktır diye düşünüyorum.

 

GRİP AŞISINI NASIL YAPTIRABİLİRİM?

Grip mevsimi başlaması ile risk gurubundaki vatandaşlarımız aşı olmak istiyorlar.Bu seneki devletimizin uygulaması farklı.Aşı olmak isteyenler ,e-devlet şifreleri ile e-nabız uygulamasına girerek ,grip aşısı yazdırıp -yazdıramayacağını öğrenecek.Eğer risk gurubundasınız yazdırabilirsiniz diyorsa,kendi aile hekimlerinize gidip reçete ettirip eczaneye veriyorsunuz.Eczane de soğuk zincirle depodan talep edip getirtiyor.Aşıyı alıp aile sağlığı merkezlerinde yaptırabilecekler.

Kendi başınıza ücretini ödeyerek aşı alamıyorsunuz,e -nabız da onayınız yoksa aile hekiminiz ya da başka bir hekim reçete etsede aşı alamıyorsunuz.

Sağlıklı günlere hep birlikte çıkabilmek umuduyla,

Sağlıkla kalın 

 

Dr. Taner Balbay

AYAHED Yönetim Kurulu Başkanı 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Fatma barsn 30 Ekim 2020 22:00

    Harikasınız doktor bey ellerinize yüreğinize saglik saygilar