Savaş, AK Parti hükûmetlerinin KOBİ'leri destekleme stratejilerini vurguladı ve Kredi Garanti Fonu'nun uzun vadeli kredi kaynaklarına erişimi sağlayarak işletmelere kefalet desteği sunduğunu belirtti.

Konuşmasında, Kredi Garanti Fonu vasıtasıyla kredilendirme sürecinin titizlikle uygulandığına vurgu yapan Milletvekili Savaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin her alanda çok büyük atılımlar yaptığını ve yapılan yatırımların da karşılığını almaya başladığının altını çizdi.

Açıklamasında AK Parti hükümetlerinin Türkiye ekonomisinin güçlenmesi için KOBİ'leri her alanda desteklediğini belirten Savaş, 'KOBİ'lerin verimliliği artırılmakta, uluslararası piyasalara entegrasyon süreçlerini iyileştirmekte, yatırım, üretim ve pazarlama alanında teknik bilgi ve danışmanlık yardımı sağlamakta, düşük maliyetli, uzun vadeli kredi kaynaklarına erişimlerini desteklemektedir. Kredi Garanti Fonu tam bu noktada devreye girerek KOBİ'lere ve KOBİ dışında kalan işletmelere uzun vadeli kredi kaynaklarına ulaşmaları için kefalet vermektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde AK PARTİ hükûmetlerinin ekonomik alanda yaptığı dönüşüm sonucunda Kredi Garanti Fonu da yeniden yapılandırılmış ve bankacılık sektörüyle oluşturulan sinerjiyle çok sayıda kredi kefalet paketi hayata geçirilmiştir' dedi.

Başkan Çerçioğlu, Söke’de vatandaşlarla bir araya geldi Başkan Çerçioğlu, Söke’de vatandaşlarla bir araya geldi

Savaş, 'Özellikle pandemi döneminde esnafımıza, genç girişimcimize, KOBİ'lerimize büyük destek vermiştir. Kredi Garanti Fonu kredi kullandıran bir kurum değildir; ortağı olan finansal kuruluşların kredi verilmesini uygun bulduğu firmalar lehine kefalet sağlamaktadır. Bankalar tüm kredi başvurularında olduğu gibi kendi iç değerlendirme ve tahsis süreçlerini tamamlayarak kredi verilmesi uygun bulunan başvuruları teminat desteği almak üzere Kredi Garanti Fonuna iletmektedir. Kredi Garanti Fonu da mevzuat doğrultusunda gerekli kontrolleri yaparak kefalet talebini onaylamaktadır. Kredi Garanti Fonu finansal kuruluşlarla entegre bir yapıda çalışmaktadır. Kefalet başvuru süreci ve ilgili tüm iletişim süreci eş zamanlı olarak yürütülmektedir' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Türkiye'nin ekonomik başarılarına vurgu yapan Savaş, ülkenin Yüzyılın hedeflerine ulaşmak için mücadeleyi sürdürdüğünü belirterek, Genel Kurulu saygıyla selamladı.