Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Siirt ve Batman Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Dernek üyeleriyle bir araya gelen Başkan Adayı Savaş, emeklilere vereceği 5 bin TL desteğin mevcut büyükşehir belediye başkanını rahatsız ettiğini söyledi. Şu anda panikle ne yapacağın bilmeyen bir büyükşehir belediye başkanın olduğunu vurgulayan Savaş, “Mevcut büyükşehir belediye başkanı hiç boşuna uğraşma ben bu seçimi kazanacağım ve emeklilerimize gereken desteği vereceğim.” dedi.

VATANDAŞINDAN KORKAN BİR BELEDİYE BAŞKANI VAR
Seçime kısa süre kala oturduğu koltuktan kalkan büyükşehir belediye başkanını çarşıda pazarda korumu ordusu ile gezdiğini belirten Savaş, “Bizim bir tane korumamız yok. Vatandaştan niye korkuyorsun kardeşim. Sen bu şehrin belediye başkanı değil misin? Sen niye korumalarla geziyorsun ve kimden korkuyorsun. İşte böyle bir belediye başkanı var. Aydın'a yakışmayan beceriksiz iş bilmez, yalancı ve milleti kandıran bir belediye başkanı var.  Bunu 31 Mart’ta haddini bildirmek gerekiyor” diye konuştu. 

Başkan Çerçioğlu: “Aydın için 18 saat çalıştım ve herkese eşit yaklaştım” Başkan Çerçioğlu: “Aydın için 18 saat çalıştım ve herkese eşit yaklaştım”

Whatsapp Image 2024 03 24 At 22.28.52 (2)

SEÇİMDE KULLANDIĞI ARAÇLARIN VE ASTIĞI AFİŞLERİN İHALESİNİ YAPMIŞ
“Bu kadar resim ve reklama ne gerek var” diye mevcut büyükşehir belediye başkanına sorduğunu ifade eden Savaş, “Ben cebimden yaptırıyorum’ dedi. Biz de belgesini sunduk, meğer seçimlerden önce ihale yapmış. 50 bin metrekare afiş ihalesi yapılmış. Bir de seçimden önce 200 araçlık ihale yapmış. Afişleri ve araçları seçimlerde kullanılmak üzere bu ihale yapılmış. Bu kimin parası arkadaşlar. Bu hepimizin parası, sizin paranız. Biz diyoruz ki bir kuruşun da hesabını soracağız, bir kuruşun da hesabını vereceğiz. Belediyemiz şeffaf olacak. Belediyemizin kapısı açık olacak. Belediye başkanı ulaşılabilir olacak.” şeklinde konuştu. 

ANKETLERDE ÖNDEYİZ
Yalancı ve milleti kandıran bir büyükşehir belediye başkanı olduğunu dile getiren Savaş, “31 Mart'ta sandıkta bu beceriksizleri göndereceğiz. Anket yaptırıyoruz. Anketlerde öndeyiz ama bu yeterli mi değil. Daha fazla oy almamız lazım. Karşı taraf panikledi. Ne yapacaklarını şaşırmış vaziyetteler. Belediyenin ekipleri, gece yarısı bizim afişlerimizi indiriyor. Hemşerilerim, bunlara gereken dersi, 31 Mart’ta sandıkta verecek ve bunları gönderecek.” dedi.