Efeler’de anne sütünün önemine dikkat çekildi Efeler’de anne sütünün önemine dikkat çekildi

Uğur Eser   
AYDIN (İHA) - 2 bin metrekare alanda kurulacak olan hastanenin gerekli izinlerin alınmasının ardından en kısa sürede hizmete sunulacağı öğrenildi.   
 
Aydın Büyükşehir Belediyesi il genelindeki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, sağlık alanında önemli bir açığı kapatacağı hedeflenen Göz Hastanesi, projesinin müjdesini verdi. Yaklaşık 2 bin metrekare kapalı alana sahip olacak hastanede temel muayene hizmetlerinin yanında, katarakt, çocuk ve bebekler için göz sağlığı takip hizmetleri, doğumsal göz hastalıkları, göz tembelliği gibi rahatsızlıkların teşhis ve tedavisi yapılacak. 
 
Sosyal belediyecilik faaliyetleri yelpazesini her geçen gün daha da büyüttüklerinin altını çizen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Her vatandaşımız özel sağlık kurumlarından hizmet alamıyor. Ekonomik şartlar ne yazık ki buna müsaade etmiyor. Yapacağımız yaklaşık 150 milyon liralık yatırım ve alacağımız gerekli izinlerin ardından, tam teşekküllü göz hastanemizi Efeler ve Aydın halkının hizmetine sunacağız” dedi. 
 
Özellikle dar gelirli vatandaşların katarakt gibi artık kolayca çözülebilecek sağlık sorunlarını çözmek noktasında dahi güçlük yaşadığını ifade eden Çerçioğlu, “7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın sağlığı bizim için önemli, hayatın her alanında projeler üretmeye, Aydın halkının hayatına dokunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

A W160313 02A W160313 03A W160313 04A W160313 05A W160313 06