Ekrem Keser   
AYDIN (İHA) - Kalıpçı’nın aynı adlı eserinden eşsiz sunumuyla gerçekleşen tiyatral gösteride, Kuşadası Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, dönemin kostümleriyle yer alarak Zamansız Kadınları canlandırdı. 

Türkiye’nin ilk kadın fotoğrafçısı Naciye Suman, ilk dünya güzeli Keriman Halis Ece, ilk akrobasi pilotu Edibe Subaşı, Türkiye’nin ilk kadın inşaat mühendisi Sabiha Gürayman, dünyanın ilk kadın jokeyi Esin Zembilci gibi döneme damga vurmuş öncü ve zamansız kadınlar, zaman tünelinden geçerek Kuşadası Ticaret Odası’nda canlandırıldı. 

İlkleri başaran kadınların hikayelerinin,  bilinmeyen yönleriyle Atatürk ve kadınlara verdiği değerin öneminin akıcı bir anlatım ile izleyiciyle buluştuğu gece, Parla marşı performansı ile coşkulu bir şekilde sona erdi. 

İzleyicilerin duygusal anlar yaşadığı gecenin sonunda Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkanı Bülent İlbahar tarafından muhteşem bir performans sergileyen Araştırmacı Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı’ya Kuşadası Prestij kitabı hediye edildi. 

Geleneksel Efeler Gastronomi Festivali'ne sayılı günler kaldı Geleneksel Efeler Gastronomi Festivali'ne sayılı günler kaldı

Gösteriye,  Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seydi Yıkılmaz, Meclis Başkan Yardımcısı Tolga Erdem, Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Yıldırım ve kalabalık bir izleyici kitlesi katıldı. 

A W160565 02A W160565 03A W160565 04A W160565 05A W160565 06A W160565 07