Onur Durmuş   
AYDIN (İHA) - Kendisini Aydın sevdalısı olarak tanımlayan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir işim nedeniyle bugün Aydın-Efeler’e geldim. Akşam gecelemek üzere, Efeler İlçesinde İmamköy’ün bir kilometre kuzeyindeki dağ etekleri içinde, küçük bir derenin kıyısında, yeşilliklerin kucakladığı Doğa Otel’e ulaştım. Zeytin, kavak, defne, çam ağaçları arasında, tepelerin arasında kurulmuş sanki saklı bir yuva gibi, 15 odalı otel. Türkiye’nin en lüks otelinden daha görkemli, tertemiz bir otel” ifadelerini kullandı. 
 
“Su ile kuş sesinden başka ses yok” 
Otelin şehrin gürültüsünden uzak olduğuna da dikkat çeken Ercan, “Duyduğunuz gürültüler, derenin şırıltısı, böceklerin çığırtısı, kuşların cıvıldaşması, esintinin yaprakları hışırdatması. Burası, ayrıca eski bir ılıca. Ilıcadan çıkan 36 derece su, kükürtlü, deri hastalıkları için çok iyi geliyor. Bu suyu ile doldurulan gölmeçte (havuzda) hem çocuklar, hem de büyükler yüzebiliyor. Araç alarmı, düdük sesi yok. Su ile kuş sesinden başka tık ses yok. Doğaya bırak çocuklar oynasınlar. Otelin yanı sıra fiyatları göreceli olarak ucuz olan bir lokantası var. İki kişilik oda bin 500 ile 2 bin 500 TL arasında değişiyor. Çevre düzenlemesi ile oteli yapan, yolları açanların tümü de Efeler belediyesi görevlileriymiş.” açıklamasında bulundu. 
 
“Keşke tüm belediyeler Başkan Atay’ı örnek alsa” 
Restorandaki yemeklerle ilgili de paylaşımda bulunan Ercan, “Akşam yemeğini baş aşçı Mehmet Bey benim için hazırlamış. Mercimek çorbası, küçük enginarlı, karidesli yeşil salata, yoğurtlu eniş, çibez kavurması, keşkek üzerinde iki parça tereyağlı biftek. Böyle lezzet olamaz. Tüm bunları gerçekleştiren de eski bir Aydın milletvekili olan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay. Doğrusu kıvanç duydum. Keşke, tüm belediyeler bu güzel örneklerden yararlansalar” İfadelerini kullandı. 

Savaş’tan çiftçilere ve üreticilere müjde! Savaş’tan çiftçilere ve üreticilere müjde!

A W170548 02A W170548 03A W170548 04A W170548 05A W170548 06A W170548 07