Aydın’ın Nazilli ilçesinde faaliyetini sürdüren Uğur Şirketler Grubu’nun duayen yöneticilerinden Kurumsal İletişim Direktörü Erdoğan Ulaş, Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencilerine konuk oldu.

Uğur Şirketler Grubu’nun başarıları, Ege Üniversitesi’nde anlatıldı. Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Saadet Yapar ve öğrencilerinin organize ettiği ’Kariyer Günü ve Diploma Projeleri Serisi’ etkinliği yoğun katılımla gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan soğutma sektörünün dünya liderleri arasında yer alan Uğur Şirketler Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Erdoğan Ulaş, Kimya Mühendisliği öğrencilerine Uğur’un kuruluş öyküsü, ülke ekonomisine katkıları ve yurtdışı faaliyetlerini kapsamlı bir sunum eşliğinde anlattı.

Cezaevine ziyarete gelince yakalandı Cezaevine ziyarete gelince yakalandı

Ulaş, sunumunda Uğur Şirketler Grubu’nun kuruluşundan bu yana kat ettiği yolu, yenilikçi projeleri ve global arenada elde ettiği başarıları vurguladı. Öğrencilere ilham veren etkinlikte Uğur’un ülke ekonomisine yaptığı önemli katkılar ve uluslararası pazarda kazandığı prestij anlatıldı. Ulaş, aynı zamanda Kimya Mühendisliği öğrencilerinin kariyer çalışmalarında nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda önemli tavsiyelerde bulundu.

Etkinliğin sonunda Prof. Dr. Saadet Yapar, Erdoğan Ulaş’a bu değerli katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti. Ulaş, etkinlik için teşekkür ederek, geleceğin mühendislerine başarılar diledi. Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü, öğrencilerine kariyer planlamalarında yardımcı olacak bu tür etkinliklerle sektördeki profesyonelleri öğrencilerle buluşturmaya devam edeceği ifade edildi.

Kaynak: iha