Uğur Eser   
AYDIN (İHA) - Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) desteğiyle ‘Köşk Kestane ile Güçleniyor’ projesi kapsamında Köşk Belediyesi tarafından hayata geçirilen kestane işleme tesisinde üretim hız kesmeden devam ediyor. Kestane unu ile şekerinin üretim ve paketlemesinin yapıldığı kestane işleme tesisine gelen Köşk MYO eğitmenleri tarafından tesis çalışanlarına ‘Gıda Hijyeni ve Sanitasyon’ eğitimi verildi. 
 
Günde 2 ton kestane işlenmesinin hedeflendiği tesiste, çalışanlara Köşk MYO Öğr. Gör. Dr. İsmail Bölük tarafından sunum gerçekleştirildi. Eğitimin ardından katılımcıların sorularına cevap verildi. Ayrıca Köşk MYO Gıda İşleme Bölümü öğretim elemanları tarafından tesise ziyaret gerçekleştirilerek proses, kalite ve gıda güvenliği konularında bilgi alışverişinde bulunuldu. 
 
Programa Köşk MYO Müdürü ve Proje Koordinatörü Doç. Dr. Fatih Mehmet Yılmaz, Köşk Belediyesi Kestane Şekeri ve Unu Üretim Tesisi Mesul Müdürü Gıda Mühendisi Yasemin Kuzumoğlu, tesis çalışanları, Köşk MYO akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı. 

Tarihin eğlence merkezi Aydın'da ziyaretçilerini bekliyor Tarihin eğlence merkezi Aydın'da ziyaretçilerini bekliyor

A W160569 04A W160569 05A W160569 06