AYDIN (İHA) - Önemli tarım kentlerinden olan Aydın’da tarımsal sulama hizmetleri çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu çerçevede ekipler Aydın’ın Koçarlı ilçesinde yapımına başlanan Aydın Koçarlı Bağarası Sulaması projesinde 2. kısım çalışmalarını gerçekleştiriyor. 146 bin 40 dekar tarım arazisinin sulanmasına hizmet edecek olan Aydın Koçarlı Bağarası Sulaması 2. Kısım işi dahilinde bölgeye getirilen devasa boruların da montaj çalışmaları hız kesmiyor. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan 16 dönüm alan için Aydınlılar kararını verdi Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan 16 dönüm alan için Aydınlılar kararını verdi

A W130086 05A W130086 06

Konu ile ilgili yapılan açıklamada “Aydın’ın Koçarlı ve Söke ilçelerine bağlı birçok mahallede tarım arazilerini modern borulu sulama sistemi ile sulama imkanı sağlayacak olan Koçarlı Bağarası Sulaması 2. Kısım inşaatı işimizde devasa boruları montaj çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Söz konusu sulama inşaatının tamamlanmasıyla birlikte 146 bin 40 dekar tarım arazisi modern borulu sulama sistemi ile sulanacak olup, üretim faktörlerinin en iyi biçimde yükseltilmesi hedeflenmektedir” ifadeleri yer aldı.