Aydın Gençlik Merkezi’nde gönüllü gençler, gerçekleştirilen kültür gezileriyle hem Aydın’ı daha yakından tanıyor hem de tarih ve doğayla iç içe bir gün geçiriyor.

Aydınlı genç atletler Konya’da zirveye koştu Aydınlı genç atletler Konya’da zirveye koştu

Aydın Gençlik Merkezi’nde gönüllü gençlere yönelik etkinlikler aralıksız devam ediyor. Gençlerin sosyal, kültürel alanda aktif olmalarını ve Aydın’ı daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen kültür gezilerinin, bu hafta ki durağı Söke oldu. Rumlar’dan kalan ve günümüzde restore edilen taş evleri, dar sokakları ve doğal güzellikleri ile keşfedilmeyi bekleyen Doğan Bey Köyü ziyaret eden gençler, hem Aydın’ı tanıdı hem doğayla iç içe bir gün geçirdi. Doğal güzelliklerin içinde doğa yürüyüşü gerçekleştiren gençler, müze ziyareti de gerçekleştirerek tarihi öğrenmek için unutulmaz bir gün geçirdi.

Konu ile ilgili Aydın Gençlik Merkezi’nden yapılan açıklamada “Bugün gençlik merkezi olarak gönüllü gençlerimizle Doğan Bey Köyü’nde güzel bir doğa yürüyüşü ve müze ziyareti gerçekleştirdik. Doğayı keşfetmek ve tarihi öğrenmek için harika bir gün geçirdik” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: iha