Söke TARİŞ Pamuk Kooperatifi Başkanı Özer: "Çiftçinin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz" Söke TARİŞ Pamuk Kooperatifi Başkanı Özer: "Çiftçinin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz"

Uğur Eser   
AYDIN (İHA) - Aydın’ın sulama sorunu yaşayan ilçelerinden olan Buharkent’te, çiftçilerin sulama sorunları yeraltı kuyuları ve depolarıyla ile çözüme kavuşuyor. Bu çerçevede çalışmaları ve projelerine devam eden Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, ilçenin sulama suyu ihtiyacını karşılamayı amaçladığı ve Aydın’da ilk olma özelliği taşıyan Aydın-Buharkent Merkez Yeraltı Depolama Tesisi’nin devir işlemleri için hazırlanan sözleşmeyi imzaladı. Hayata geçirilecek olan tesis, Buharkent merkezde Çağlayan Deresi kenarındaki sondaj kuyusu ve Kayaburnu Mahallemizdeki arazileri sulayacak. 

A W168681 02
 
İlçenin sulama suyu ihtiyacını karşılayabilmek için hazırlanan projeleri önemsediklerini vurgulayan Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol; “Aydın’da ilk olan yeraltı depolaması projesi kapsamında, talep ve takibimiz sonucunda inşa edilen yaklaşık 2 bin dönüm tarım arazisi kapalı devre sulama sistemi ile sulanmasını temin edecek olan, Aydın - Buharkent Merkez Yeraltı Depolama tesisinin devri işlemleri ile ilgili sözleşmeyi imzaladık. Buharkent’imize hayırlı uğurlu olsun. Bu tesis, Buharkent merkezde Çağlayan Deresi kenarındaki sondaj kuyusu ve Kayaburnu Mahallemizdeki arazileri sulayacak” dedi.