Aydın’ın en büyük sorunlarından biri olan trafik sorununa neden olan en önemli etkenlerden birinin denetimsizlik ve iş yeri sahiplerinin mekanın önündeki yolu tapulu mülkü gibi görmesi olduğu belirlendi. Efeler ilçe merkezinde pek çok cadde ve sokakta araç parkına ayrılan yerlerin çeşitli yöntemlerle dükkan sahiplerince işgal edildiği ve ilgili kurumların denetimsizliğinden dolayı da trafik sorunların çözülemediği ortaya çıktı.

Başkan Tetik, Çerçioğlu’nu makamında ağırladı Başkan Tetik, Çerçioğlu’nu makamında ağırladı

Aydın’da trafik akışının en sıkıntılı olduğu bölgelerin başında yer alan başta Efeler ilçe merkezindeki Ramazanpaşa, Hasanefendi, Güzelhisar ve Kurtuluş Mahallerinde dükkanların pek çoğu kaldırımı ve yolu sanki kendi malları imiş gibi hükmediyor. Bir araç sürücüsü herkese açık olan dükkanın önüne aracını park etmek istese ya üstü kapalı tehdide uğruyor ya da hakaret ediliyor.

Kaldırım ve yolu işgal etmek için esnafların çeşitli yöntemler denediği Aydın’da bunun örneklerinden biri de Vali Konağı Bulvarı üzerindeki demir kaynağı ile yolda durması sağlanmış bisiklet. Denetimsizliği fırsat bilen esnaf dükkanının önüne kimsenin park etmemesi için oturağı dahi olmayan bisikleti yola koyan esnaf yaşanan trafik sorunun artmasına neden oluyor.

Kaynak: iha