Söke TARİŞ Pamuk Kooperatifi Başkanı Özer: "Çiftçinin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz" Söke TARİŞ Pamuk Kooperatifi Başkanı Özer: "Çiftçinin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz"

Uğur Eser   
AYDIN (İHA) - Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde yıl boyu gerçekleştirilen gıda denetimleri Ramazan ayında da hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede sahaya inen ekipler, Ramazan boyunca vatandaşların güvenli gıda tüketebilmesi için fırın, unlu mamüller, ekmek, tatlı, şekerli mamul, et ve süt ürünleri satışı ve üretimi yapan gıda işletmelerinde denetim gerçekleştirdi. Ramazanda değişen beslenme alışkanlıklarında oluşabilecek durumları da göz önünde bulunduran ekipler, ayrıca, ‘Ramazan paketi' adı altında hazırlanan gıda paketlerinin de kontrollerini yaparak gıdaların son tüketim tarihi ile etiket bilgileri kontrol etti. 

A W167065 03A W167065 02A W167065 04A W167065 06A W167065 05A W167065 07
 
Konu ile ilgili Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Aydın merkez ve ilçelerinde tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda üretimi, satışı ve toplu tüketim alanlarıyla ilgili denetimler hız kesmeden devam ediyor. Bugün yapılan denetimlere İl Müdürümüz İbrahim Altıntaş, İl Müdür Yardımcımız Eray Yeşilçayır, Gıda ve Yem Şube Müdürümüz Figen Sezer Köksal da katıldı. Denetimler kapsamında, işletmelerin kayıt ve onay belgeleri, fiziki ortamları ve asgari teknik ve hijyenik şartlara uygunlukları kontrol edildi. Ayrıca işletme sahipleri ve çalışanları, gıda güvenliği ve personel hijyeni konularında bilgilendirildi" ifadeleri yer aldı.