Didim’de 3 organizatör ile 37 düzensiz göçmen yakalandı Didim’de 3 organizatör ile 37 düzensiz göçmen yakalandı

Ramazan Bayramı ülke genelinde olduğu gibi Aydın’da da coşkuyla kutlanıyor. Aydın’ın en meşhur köylerinden biri olan Köşk İlçesi’ne bağlı Ilıdağ Köyü’nde yaşayanlar geleneklere uygun olarak bayramlaştı.

Aydın’da sabah saat 07:13’te bayram namazının kılınmasının ardından tüm Müslümanlar bayramlaşmaya başladı. İlin en renkli bayram kutlamaları ise gelenek ve göreneklerinden vazgeçmeyen Yörük köylerinden biri olan Ilıdağ Köyü’nde gerçekleşiyor.

Köşk ilçesine bağlı Ilıdağ Köyü’nde bir aydır uyku düzeni değişen köylüler bayram namazına havai fişeklerle uyandırıldı. Bayram namazını kıldıktan sonra köy meydanında toplanan tüm köylüler birbirleri bayramlaştı.

Eski bir Yörük köyü olan ve yaklaşık 2 bin kişinin üzerinde nüfusa sahip köyde gelişen teknolojiye ve değişen dünya düzenine rağmen halen gelenek ve göreneklerin eksiksiz olarak sürdürüldüğünü belirten Köy Muhtarı Ali İhsan Bayram, “Köyümüz Aydın’ın en eski Yörük köylerinden biridir. Pek çok köyde gelenekler unutulmasına rağmen bizim köyümüzde gelenekleriniz halen devam ediyor. Biz dedelerimizden gördüğümüz şekilde devam ettik. Gençlerimizin de aynı şekilde bu gelenekleri sürdürmesini istiyoruz” diyerek başta köy halkı olmak üzere tüm Müslümanların bayramını kutladı.

Kaynak: iha