• AYREF
 • ECUMASTERS AYDIN
GENEL Haber Girişi : 30 Mayıs 2021 14:19

Ertelenen İSG sınavı gerçekleştirildi! Adaylar oluşan yoğunluktan tepkili..

Korona virüs salgını nedeniyle ertelenen, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2021-İSG/1) bugün gerçekleştirildi.
Ertelenen İSG sınavı gerçekleştirildi! Adaylar oluşan yoğunluktan tepkili..

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen ve saat 10.15'te başlayan sınavda, adaylara soruları cevaplamaları için 75 dakika süre verildi.

Bulut Avm

 

Sınavda, 5 ayrı sertifika alanında, çoktan seçmeli sorulardan oluşan test uygulandı ve her testte 50 soru yer aldı.

 

2021-İSG/1'de, COVID-19 salgınına karşı tedbirler alındı. Ancak bir çok ilden İzmir'e sınav için akın eden insanlar, oluşan trafik yoğunluğu ve pandemi döneminde kalabalık bir sınavın gerçekleştirilmesine tepki gösterdi.

 

Sınava giren vatandaşlar korona virüs salgını sürecinde evlerimizden bile çıkmamaya özen gösterirken, gerçekleştirilen sınavın her ilde ayrı olarak yapılarak, oluşacak yoğunluğun ve bulaş riskinin önüne geçilebileceğini düşünürken, 300 TL'ye yakın sınav giriş ücreti ödemelerine rağmen bir de yol vb ekstra giderlerinin oluşmasından dert yandı.

 

Adaylar ÖSYM'den sınavların yerel olarak illerde gerçekleştirilmesini talep ettiler.

KARTEL SİGORTA

Sınav sorularının anlamsız ve alakasız olduğunu ifade eden bazı adaylar ise; "Sorular kimler tarafından hazırlanıyor belli değil, bazı sorular ise gerçekten çok saçma geliyor. Belirli bir müfredat yok. Gereken önem verilerek, sahada çalışacak olan adayların yetkinliğine dair daha iyi bir sınav gerçekleştirilmesi gerekli" diyerek, sınav sisteminin değişmesi gerektiğini belirttiler.

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Bırakın Bu işi! 31 Mayıs 2021 08:52

  Civcivmi yumurtadan cikar, yumurtami tavuktan? sorusunu soran, hazirlayan kimse tebrik ediyorum. Ayrica, traktor ve en az 5 adet yaninda bonus olarak verilen tarim sorularindan anlasilacagi uzere, biz galiba cifcilikle ilgili mesleki bir sinava girdik...bu soruyu hazirlayan bey amcamiza sonsuz sukranlarimi sunarim...kesin 60 yas uzeri, hayali kendi topraklarini surup, gezen tavuklarinin yayilmasini izlemektir....Sagolsun, sayesinde fabrikada civcivler daha steril ortamda yetisiyor...sorular ufkumuzu aşti.

 • A.E. 30 Mayıs 2021 19:27

  ne sınavmış arkadaş 5.kez girdim, yine sonuç hüsran, saçma sapan sorular,rezaletttt

 • S.gür 30 Mayıs 2021 17:09

  Bu sınavı hazırlayan muhteremler girsin bu sınava geçebilecekler mi acabqa

 • D.Aslan 30 Mayıs 2021 17:05

  Bir İş Güvenliği Uzmanı 1982 anayasasını bilmelidir:))))))

 • AHMET P. 30 Mayıs 2021 17:01

  EFELER HABER HARİKASINIZ , GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU BU, ÖSYM NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR, SORDUĞU SORULARIN ÇOĞU SAHADA KULLANILACAK BİLGİLER İÇRMİYOR,BU SORULARI KİM DÜZENLİYOR KİM HAZIRLIYORSA HEBA OLAN ÇÖP OLAN EMEKLERİMİZ ÇOLUĞUNDAN ÇOCUĞUNDAN ÇIKSIN.BU HAK GASPIDIR RESMEN

 • UZMAN 35 30 Mayıs 2021 16:56

  Nasıl bir sınav yapıyorlar anlayabilmiş değilim. Ne müfredat belli ne başka birşey, iş güvenliği uzmanı olmak için bir ton saçma sapan soru soruluyor.