Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, şehiriçi esnaflarıyla bir araya gelip sorunlarını dinledi. Esnaflarla kesinlikle rekabet etmeyeceğini vurgulayarak Savaş, “Kazanırsam sizin lehinize olacak. Elim esnafın cebinde olmayacak. Kazancınız artacak” diyerek destek istedi.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifini ziyaret etti. Kooperatif Başkanı Okan Yalçın ve şoför esnafları tarafından karşılanan Başkan adayı Savaş, kentteki kronik problemlerin çözümü için 31 Mart yerel seçimlerinin bir fırsat olduğunu söyledi. 
ŞEHRİMİZ İÇİN VAR GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM
Aydın’ın sorunlarını çözme konusunda mevcut büyükşehir belediyesinin hiçbir gayretinin olmadığını belirten Savaş, “Kentimizin trafik, alt yapı, otopark, kanalizasyon gibi mevcut sorunları var. Mevcut büyükşehir belediye başkanı ve yönetiminin bu sorunları çözme kabiliyeti olsaydı zaten bu duruma gelmezdik. Sabah işe giderken, akşam işten çıkarken milletimizin nasıl bir trafik çilesi yaşadığını sizler biliyorsunuz. Göreve geldiğimizde ivedikle bu sorunları çözüp şehrimizin kapasitesini arttırmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi. 

AYDIN’I İYİ BİR NOKTAYA TAŞIYACAK AKTÖRE İHTİYAÇ VAR
Aydın’da yaşayan herkesin mutlu olmasını istediğini ifade eden Savaş, “Hepinizin siyasi görüşü farklı olabilir. Hepinizin görüşüne saygı duyuyorum. Ama biz bu dönem belediye başkanı seçiyoruz. Bu şehre kim daha iyi hizmet edecekse onu seçelim. İktidar ile birlikte yürüyen şehirlerin nasıl mesafe kat ettiğini hepiniz biliyorsunuz. Bizim Kayseri’den, Gaziantep’ten ve Bursa'dan ne eksiğimiz var. Bu şehri daha iyi noktaya taşıyacak bir aktöre ihtiyaç var. O yüzden 31 Mart çok önemli. Benim hemşerilerimin bu tarihi fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum.” diye konuştu. 

Şoför esnafı Başkan Çerçioğlu ile bir araya geldi Şoför esnafı Başkan Çerçioğlu ile bir araya geldi

ESNAFI RAKİP OLARAK DEĞİL EKİP OLARAK GÖRÜYORUM
Esnafı rakip olarak değil ekip olarak gören bir anlayışa sahip olduğunu vurgulayan Savaş, “Esnafla rekabet etmek gibi bir düşüncem asla olamaz. Ben yaptım, benim bildiğim doğrudur, benim yaptığım işe kimse karışamaz anlayışı bizde yoktur. Oturup birlikte istişare edip ortak bir karar alırız. Şoför esnafının da menfaatini koruyacağım. Çiftçinin menfaatini koruyacağım. Esnafın da hemşerilerimizin de menfaatini koruyacağız. Kimseyi kırmadan, dökmeden konuşarak ortak noktada buluşacağız” dedi. 
BENİM ELİM ESNAFIN CEBİNDE OLMAYACAK
Esnafın kendisi için çok önemli olduğunu belirten Savaş, “Bakkalı da şoförü de fırıncısı da benim için çok kıymetli. Odalardan, kooperatiflerden, esnaflardan bize gelen taleplerle ilgili elimizden geldiğince ve gücümüz yettiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Her zaman sizlerin yanındayım ve yanınızda olmaya devam edeceğim. Aynı zamanda emrinizdeyim. Kazanırsam sizin lehinize olacak. Benim elim esnafın cebinde olmayacak. Belediyenin gelirini eğer büyütmek istiyorsam başka işler yaparım. Bunun başka yöntemleri var. Kurarsın katı atık bertaraf istasyonu, çöpten elektrik üretirsin. Kurarsın güneş enerjisi santrali elektrik üretirsin. Hem belediyenin elektrik tüketimini karşılarsın hem de piyasaya elektrik sunarsın. Aydın’ın potansiyelini en iyi şekilde değerlendireceğiz” dedi.
YAPTIĞINIZ İŞİN DEĞERİ ARTACAK
Şoför esnafının sorularını yanıtlayan Savaş, “Şehri öyle büyüteceğiz ki size öyle bir ekmek çıkacak. Sizin yaptığınız işin değeri artacak. Kazancınız artacak. Belediye kesinlikle sizinle rekabet etmeyecek. Ne yapacaksak birlikte yapacağız. Ben ulaşım kazanç kapısı olarak görmüyorum. Hemşerilerimin memnuniyeti ve ulaşımdaki kalite benim için önemli. O yüzden 31 Mart yerel seçimlerinde tarih yazalım. Bu beceriksizleri evlerine gönderelim” diyerek destek istedi.

1C96F7Cc 0C21 4331 8Ad2 Ab004Bcb1713