Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, katıldığı ödül töreninde Aydın’ı spor şehri yapacaklarını söyledi.

Jandarma Akbük’te bilgilendirdi Jandarma Akbük’te bilgilendirdi

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Balıkköy’de Aydın MTB Cup Ucı CZ Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı düzenlendi. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ve Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yarışın yapıldığı bölgede tüm tedbirleri aldı. 5 farklı ülkeden 80 sporcunun katıldığı Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı 4 kategoride gerçekleştirildi. Yarışa katılan sporcular, 6 turda toplam 30 km pedal çevirdi. 

Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Aydın İl Sağlık Müdürü Eser Şenkul, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten ve AK Parti Efeler İlçe Başkanı Oğuz Kendirlioğlu verdi.

Yarışmada dereceye giren sporcuları tebrik eden Savaş, uluslararası yarışmayı Aydın’da düzenleyen yetkililere teşekkür etti. Aydın’ın tanıtımını arttıracak bu tür aktivitelerin sayısını önümüzdeki dönem arttıracaklarını belirten Savaş, “Aydın’ı spor şehri yapacağız. Aydın’a bir çok bisiklet yolu yapacağız. Yenipazar ilçesinde motocross pisti yapıyoruz. Bisiklet yollarımız ve pistlerimizde uluslararası yarışlar düzenleyerek ilimizin tanıtımına katkı sunacağız. Şehrimiz gençlerin rahat bir şekilde spor yaptığı bir kent olacak. Ayrıca önümüzdeki dönem Türkiye yüzyılına yakışır bir Aydın inşa edeceğiz.” Dedi.