Savaş mesajında şunları söyledi:

'Bundan bir asır önce yedi düvele meydan okuyarak şanlı bir zaferi tarih sayfalarına yazdıran ecdadımız, bu kutlu zaferin sonucunda bize her karış toprağı şehitlerimizin kanıyla mühürlenmiş cennet vatanımızı ve ilelebet payidar kalacak olan Cumhuriyetimizi emanet bırakmışlardır. İşte o zorlu şartlarda dünyaya ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin bugün 100'üncü yıl dönümüne ulaşmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

Başkan Atay’dan Kitap Kafe sözü Başkan Atay’dan Kitap Kafe sözü

İstiklal ve istikbal mücadelemizi zaferle taçlandıran, vatan topraklarını canı pahasına koruyan, milli ve manevi değerlerinden asla ödün vermeyen aziz milletimiz, bağımsızlığı uğruna neleri başarabileceğini dünyaya ilan etmiştir.

Bu ortak bilinçle hareket eden milletimiz genciyle yaşlısıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde gerek sahada gerekse masada vatanına, bayrağına, kutsal değerlerine sahip çıkarak yeni destanlar yazmaktadır.

Maziden atiye kurulan köprülerle, Cumhuriyet ortak paydasında birleşerek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma hedeflerimiz doğrultusunda çok önemli adımlar atmaktayız. Ülkemizi daha ileriye götürmek için tarımdan sanayiye, sağlıktan ulaşıma, enerjiden altyapıya, eğitimden spora, kültürden adalete kadar her alanda dur durak bilmeden çalışıyoruz. 21 yılda ülkemize asırlık eser ve hizmetler kazandırdık. Özellikle Savunma sanayiinde başarı hikayesi yazmakla kalmadık, aynı zamanda büyük bir zihniyet devrimi de gerçekleştirdik. Yerli ve milli akıllı aracımız TOGG'ü ürettik. Teknolojiyi kabul eden değil teknolojiye yön veren bir anlayışla eğitim ve çalışmalarımızı sürdürerek teknofest gençliği oluşturduk. İnanıyorum ki teknofest gençliği, ülkemizin müreffeh ve parlak geleceği olacaktır. Cumhuriyet'in ikinci asrını, sözü daha güçlü, gücü daha tesirli, her alanda tam bağımsız Türkiye haline dönüştüreceğiz.

Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına girerken Türkiye Yüzyılı şiarıyla ülkemiz için yeni bir rota belirledik. Geçtiğimiz 21 yılda hayata geçirdiğimiz demokrasi ve kalkınma altyapısından güç alarak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılı için yepyeni bir vizyonla atılımlarımıza devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılında ülkemizi darbe Anayasasından kurtararak tamamen yeni, sivil, demokrat, özgürlükçü bir Anayasaya kavuşturacağız. Milletçe hayalini kurduğumuz bu atılımları Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletimizle birlikte başarmakta kararlıyız.

Bu duygu ve düşüncelerimle; Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. İstiklal mücadelemizde vatan ve bayrak sevgisi ile kahramanca mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve aziz vatanımız için gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.

Şehitlerimizin ruhu şad, mekanları cennet olsun.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.'