Aydın’da yaban hayatının son sığınağı olarak kabul edilen Dilek Yarımadası Milli Parkı’na gelen ziyaretçiler, kadına karşı şiddet konusunda bilgilendirildi.

Yenipazar’daki pide ustalarından biri mektepli değerleri ise alaylı Yenipazar’daki pide ustalarından biri mektepli değerleri ise alaylı

Aydın İl Jandarma Komutanlığı, il genelinde gerçekleştirdiği eğitim faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Bu çerçevede ekipler, Kuşadası ilçesinde bulunan Dilek Yarımadası Milli Parkı’na gelen ziyaretçileri bilgilendirdi. Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı, Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ile birlikte Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkları ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirlere, 2872 Sayılı Çevre Kanunu, 2873 Sayılı Milli Parklar Kanunu ve KADES uygulaması hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Broşürler dağıtılarak “Kadına El Kalkamaz” pankartı açıldı. Ayrıca havaların da ısınmaya başlamasıyla birlikte orman yangınlarına karşı duyarlı ve dikkatli olunması çağrısı yapılarak vatandaşlar bilgilendirildi.

Kaynak: iha