İsmail Ümit Dilşen   
AYDIN (İHA) -  Son 5 yılda Kuşadası’na kazandırdığı tüm park ve yeşil alanları kent sakinlerinin açık havada spor yapabilmelerine imkan sağlayacak şekilde tasarlayan Başkan Ömer Günel’in vizyon projelerinden olan Tenis Kulübü de tamamlanma aşamasına geldi.  
 
Başkan Ömer Günel’in göreve gelmesi ile birlikte büyük bir değişim sürecine giren Kuşadası’nın uluslararası standartlara sahip gece aydınlatmalı 4 tenis kortu ile 1 antrenman kortunun yer alacağı Tenis Kulübü’ne kavuşmasına kısa bir süre kaldı. Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Kadınlar Denizi Mahallesi Kasım Yaman Caddesi üzerinde yapımı sürdürülen Tenis Kulübü’nde sıra yeşil alan düzenlemesine geldi. 

Söke Emniyeti'nin mutlu günü Söke Emniyeti'nin mutlu günü

A W132254 02A W132254 03A W132254 04
 
6 bin metrekarelik alana sahip Tenis Kulübü’nde yer alacak 900 metrekarelik yeşil alan düzenlemesi toprak serimi ve ağaç dikimi ile başladı. Seyirci tribünü, soyunma odaları, duş kabinleri ve kafeteryası ile modern bir spor tesisi olarak kente kazandırılacak olan Tenis Kulübü, yıl boyunca çeşitli turnuvalara ev sahipliği yapmasının yanı sıra Kuşadalılar için buluşma ve sosyalleşme alanı olarak da işlev görecek.