Uğur Eser
AYDIN (İHA) - Aydın'ın Efeler ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Eğitim Yöneticileri Okuyor' projesi başladı. Proje ile eğiticiler ve veliler başta olmak üzere herkesin kitap okuması teşvik edilerek öğrencilere örnek olunması hedefleniyor.

Sultanhisar'dan Sivas'a öğrencilerden gönül köprüsü Sultanhisar'dan Sivas'a öğrencilerden gönül köprüsü

Aydın'ın Efeler ilçesindeki öğretmen, öğrenci ve veliler başta olmak üzere tüm vatandaşlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak hedefiyle 'Eğitim Yöneticileri Okuyor' projesi başlatıldı. Geçtiğimiz günlerde Efeler İlçe Milli Eğitim Müdür Hakan Özcan başkanlığında düzenlenen istişare toplantısının ardından yol haritası belirlenirken proje çerçevesinde etkinlikler düzenlenerek öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanması sağlanacak.

Proje ile ilgili olarak açıklama yapan Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan; 'Efeler'de Eğitim Yöneticileri Okuyor adlı bir proje başlatıyoruz. Bu proje ile, kitap okuma alışkanlığını artırmayı, öğrencilere, öğretmenlere, velilere ilham kaynağı olmayı ve bu sayede ilçemizin eğitim kalitesinin artmasına katkıda bulunmayı, okullarımızda kitap okuma etkinliklerini teşvik ederek öğrencilerimizin okuma alışkanlığını desteklemeyi amaçlıyoruz. Ayrıca, kitap okumanın önemini vurgulamak adına çeşitli etkinlikler düzenleyerek kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Toplumu kitap okuma konusunda duyarlı hale getirerek, Türkiye yüzyılına yakışır, kültürel bir değişim başlatmayı, eğitim ve öğretim alanında pozitif bir etki oluşturmayı, öğrencilerimizin bilgi düzeyini artırmayı ve toplumumuzda kitap okuma kültürünü canlandırmayı amaçlıyoruz' dedi.