• AYREF
  • AKIN YANGIN AGS
  • GÜZELHİSAR OSGB
  • KARTEL SİGORTA
AYDIN HABERLERİ Düzenleme Tarihi : 02 Ağustos 2020 13:08 Haber Girişi : 02 Ağustos 2020 13:10

'Bu görüntüler Kuşadası'na yakışmıyor'

Aydıntur ve Akasya sitesi önünde kanal çalışması gerçekleştirilen dere yatağının, altından sahile akıtılan foseptik atıklarının oluşturduğu görüntü vatandaşların tepkisini çekti.

Yüzeye çıkmış durumda olan ve kokusu ve görüntüsünden dolayı rahatsızlık oluşturan görüntüler nedeniyle vatandaşlar "Kuşadası'na yakışmayan görüntüler, son zamanlarda sahillerde taşan rögar ve foseptik atıkları yüzünden sahillere akın eden binlerce kişi rahatsız oluyor. Arıtma sistemlerinin düzgün çalışmadığı söyleniyor. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyoruz" diyerek, tepkilerini dile getirdiler.

NAZİLLİ ONUR EKMEK GIDA SAN TİC AŞ

 

Ayrıca vatandaşlar tarafından; foseptik atıklarının Nazilli sitesi önünden ve şehir içi aktarma istasyonundan denize 500 mt uzağa hiçbir arıtmadan geçirilmeden deşarj edildiği iddia edildi.

 Konu hakkında yetkili kurumlardan açıklama yapmaları bekleniyor.

KONU HAKKINDA YETKİLİLERCE YAPILAN AÇIKLAMA

Yetkili kurumlarca yapılan açıklamada DSİ tarafından yapılan çalışma sonucunda dere yatağının ıslah çalışmaları gerçekleştirildiği, arıtma sistemlerinin sorunsuz bir şekilde çalıştığı bildirildi. Ayrıca oluşan görüntünün site içerisinde bulunan atık su kanallarından gelen suyun birikerek pis bir görüntü oluşturduğu, DSİ'nin uzun uğraşlar sonucunda çok güzel işler çıkardığı daha öncesinde çok daha büyük sorunlar olduğu kaydedildi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.