Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, belediyenin kendi arazilerinde üretilen enginar, kuşkonmaz ve şevketi bostanların hasadını yaptı. Böylece 2022 yılı Mayıs ayında torakla buluşturulan kuşkonmazların da ilk hasadı yapılmış oldu.

Efeler Belediyesi, Tepecik Mahallesi’nde bulunan toplam 58 dönüm tarım arazisinde ürettiği enginar, kuşkonmaz ve şevketi bostanların hasadını gerçekleştirdi. Hasattan elde edilen mahsul, belediyenin Yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda işlenecek. Son teknoloji makinelerle hijyenik şartlarda tüketime hazır hale getirilecek olan ürünler ise Efe Bakkallarda ilçe halkıyla buluşurken, efelerpazari.com üzerinden de dünyanın her yerine online satışa sunulacak.

Kuşadası’nda hanutçuluğun önlenmesi için kararlı adımlar atılıyor Kuşadası’nda hanutçuluğun önlenmesi için kararlı adımlar atılıyor

“Bugün gerçekleştirdiğimiz; sadece bir hasat olmanın ötesinde Efelerimizin bereketli topraklarına ve kadın emeğine verdiğimiz değeri de gösteriyor” diyen Başkan Atay, şöyle konuştu:

“Gurur kaynağımız olan ürünlerimizi efelerpazari.com üzerinden Dünya’nın dört bir yanındaki insanlarla buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yöresel lezzetlerimizi dünyaya tanıtarak belediyemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlıyoruz. Bu süreçte özellikle kadın emekçilerimize teşekkür ediyor, birlikte daha nice başarılara imza atmayı diliyorum. Efeler, sadece kendi topraklarında değil, aynı zamanda dünya pazarında da adından söz ettirecek bir marka olmaya devam edecek.”

Kaynak: iha