• AYREF
  • AKIN YANGIN AGS
POLİTİKA Haber Girişi : 30 Mart 2021 14:48

YSK seçime girebilecek partileri açıkladı! Gelecek ve Deva Partisi...

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 6 Haziran'da Afyonkarahisar/Güney Beldesi Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği seçimlerine girebilecek olan partileri açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 6 Haziran'da Afyonkarahisar/Güney Beldesi Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği için yapılacak seçim nedeniyle aldığı karar kapsamında, 19 siyasi partinin seçime katılabilecek koşulları taşıdığını belirledi.  "Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun" ile 2820 sayılı "Siyasi Partiler Kanunu"nun ilgili maddelerine göre siyasi partilerde araştırma yapan YSK, gerekli şartları taşıyan partileri açıkladı. 

KARTEL SİGORTAAdalet ve Kalkınma Partisi,

Anavatan Partisi,

Bağımsız Türkiye Partisi,

Büyük Birlik Partisi,

Cumhuriyet Halk Partisi,

Demokrasi ve Atılım Partisi,

Demokrat Parti,

Demokratik Sol Parti,

Genç Parti,

Halkların Demokratik Partisi,

Hür Dava Partisi,

İYİ Parti,

Milliyetçi Hareket Partisi,

Muhafazakar Yükseliş Partisi,

Saadet Partisi,

Sol Parti

Türkiye Komünist Partisi,

Vatan Partisi

Yeniden Refah PartisiGenel Başkanı Ahmet Davutoğlu olan Gelecek Parti ile Genel Başkanı Ali Babacan olan DEVA Partisi listede gerekli şartları taşımadığı için yer almadı.YSK, listede yer almayan partilerin genel kongre veya teşkilatlanma konusunda gerekli şartları henüz taşımadığını bildirdi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.