AYDIN HABERLERİ Haber Girişi : 07 Eylül 2023 10:30

Milletvekili Savaş’tan 7 Eylül mesajı

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş 7 Eylül'ün anlamı ve önemi üzerine bir mesaj yayımladı.

TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş 7 Eylül Aydın'ın kurtuluşu ile ilgili olarak bir mesaj yayımladı. Yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi;

KARTEL SİGORTA

Efeler diyarı Aydın’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

101 sene önce Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin yakıldığı ve en önemli mücadelelerinin yaşandığı yer Efeler diyarı Aydın’ımızdır. Dört bir yanı işgal altındayken yokluklar içinde var olma savaşı veren milletimiz, bu topraklarda küllerinden yeniden doğmuştur. Yörük Ali Efe, Demirci Mehmet Efe ve Çete Ayşe gibi yiğit efelerimiz mücadelemizin ön safhalarında yer alarak Milli Mücadelemizin başarıya ulaşmasında kilit rol üstlenmişlerdir. Bu yüzden 7 Eylül sıradan bir tarih değildir. 7 Eylül şanla, şerefle anılan bir gurur günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerimle; Aydın'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi rahmetle; gazilerimizi şükranla anıyorum.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.