• AYREF
  • ECUMASTERS AYDIN
AYDIN HABERLERİ Haber Girişi : 14 Eylül 2021 16:40

Maçlarda sahaya girecek olanlar için önemli uyarı!

Aydın Futbol İl Temsilcisi Hakan Açıkgöz, Ekim’in son haftası başlaması planlanan amatör liglerle ilgili maçlarda sahaya girecekler için koronavirüse karşı alınan tedbirler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

HABER: RAMAZAN AYDEMİR -  Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından ASKF Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda Bölgesel Amatör Lig ve Süper Amatör Lig kulüplerinin temsilcilerini bilgilendiren İl Temsilcisi Açıkgöz, şunları söyledi:
 “Futbolcu, antrenör, kulüp yöneticisi ve diğer görevliler, maçlarda saha içine girebilmek için koronavirüs aşı kartı yada son 48 saati kapsayan negatif PCR testi almaları gerekmektedir. Aksi halde saha içine girişleri yasaktır. Aşı kartı olmayan futbolculara lisans çıkartmakta hiçbir problem yoktur. Ancak PCR testi yada aşı kartı olmayan maçlara çıkamayacaklardır. Aşı kartları ve negatif PCR testleri, lisansların arkasında yer alacak. Maçlarda saha girecek olan futbolcu, antrenör, kulüp yöneticisi ve diğer görevlileri aşı olmaya davet ediyoruz.” Öte yandan, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından amatör maçları izlemek için sahaya gelen seyirciler hakkında koronavirüs ilgil olarak henüz bir açıklama yapılmadığı bildirildi. Koronavirüs aşı kartının ise iki kez koronavirüs aşısı yaptıranların alabildiği aktarıldı.

KARTEL SİGORTA

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.