• AYREF
  • AKIN YANGIN AGS
EKONOMİ Haber Girişi : 01 Mart 2021 14:08

Kredilerle ilgili önemli düzenleme! Bankalar kabul etmek zorunda kalacak

Kredi kullandırım ücreti için daha önce kullandırılan kredinin yüzde 1'ini aşamayacağı şeklinde belirlenen sınır, yüzde 1,1'e çıkarıldı. Söz konusu gelişmeye ise bankaların uyması zorunlu olacağı belirtildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB), Bankalarca Ticari Müşterilerden Alınabilecek Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ'de yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

KARTEL SİGORTA

 

"KREDİNİN YÜZDE 1.1'İNİ AŞAMAYACAK"
Yapılan değişiklikler doğrultusunda, kredi kullandırım ücretlerinde düzenleme gerçekleştirildi. Buna göre, kredi kullandırım ücreti, kullandırılan kredinin yüzde 1,1'ini aşamayacak. Bu oran, daha önceki tebliğde, yüzde 1 düzeyinde açıklanmıştı.

 

"BANKALAR KABUL ETMEK ZORUNDA KALACAK"
Eklenen madde ile bugünden itibaren kullandırılan kredilerde ticari müşterinin kredinin tamamı için erken ödeme talebinde bulunması dahilinde bankalar bu talebi kabul etmek zorunda kalacak.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.