KARA KUTU

  • AYREF

Hep çok mu cesurdun? "Sen çok cesursun, gözün kara ve ben senin yaptıklarını yapamazdım" mı derlerdi sana? Ve sen tüm bunları duyduğunda mutlu olur, gururlanır bir sonra ki adımını daha da az düşünerek mi atardın? 

Peki, tek başına o soğuk yatağına girip başını yastığa koyduğunda, incecik bir sızıyla gelmeye başlayan YALNIZ KALMA KORKUNDAN kimsenin haberi var mıydı? İnceden başlayan sızı yatağın soğukluğuyla birleşip titremeye döndüğünde, sıtmaya yakalanmış yaprak misali sallanmaya başladığında ve kalbin alev alev yandığında hissettiğine bak bakalım! O duygu cesaret mi yoksa korku mu? 

Bugüne kadar aştığın tüm yolları hep koştun belki de... Peki ya hiç "bu yol nasıl bir yol" diye duyumsamayı denedin mi? Yola, yoldakilere, yolun kenarındakilere, yolun muhteviyatına baktın mı? Bakmadın mı? Bakmamanın sebebi neydi? Yüzleşmenin pekte kolay olmadığı bir duygu muydu? Kendine bile itiraf edemediğin... 

Kara kutunda açmadığın benzer hangi duyguların var acaba? Bak bakalım İÇİNE, bak ve farket.

Sonra da...

Etiketler : KARA KUTU
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.