• AYREF
  • AKIN YANGIN AGS
  • GÜZELHİSAR OSGB
  • KARTEL SİGORTA
EKONOMİ Düzenleme Tarihi : 15 Eylül 2020 23:41 Haber Girişi : 15 Eylül 2020 23:43

Hilton oteli kapanıyor... Pandemi döneminin ekonomiye geri dönüşleri!

Hilton Oteller Zinciri’nin İzmir’deki en büyük oteli İzmir Hilton’un kapanma kararı aldığı ve çalışanlarına iş akitlerinin sona erdirileceğinin bildirildiği iddia edildi.

1990’lı yıllarda İzmir Çankaya’da inşa edilen 32 katlı ve 5 yıldızlı turistik dev otelin bir süredir sıkıntıda olduğu biliniyordu. Ortaklar arasındaki anlaşmazlıklar yüzünden, ana girişi kapatılan ve çevresine de dev demir platformlar inşa edilen İzmir Hilton’da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de yüzde 25 oranında hissesi bulunuyor.

Bulut Avm Maske Kampanyası!

İzmir Hilton yöneticileri bugün gün boyu yapılan toplantılarla Hilton Oteller Zinciri’nin ABD’deki merkezi tarafından alınan kararı konuştuğu ve yol haritasını belirlediği öğrenilirken, akşam saatlerinde bazı çalışanlara durum anlatıldı.

İddiaya göre, “Otelimiz kapanıyor. Sizlerle de birlikteliğimizi burada sonlandırıyoruz. Her çalışanımızın hakkı ödenecek. Bugüne kadar verdiğiniz hizmetleriniz için sizlere teşekkür ediyoruz” denildiği ifade edildi. Öte yandan, dev otelin 15 Ekim’de faaliyetine tamamen sonlandıracağı kaydedilirken, binadaki dükkanların sözleşmeleri bitinceye kadar faaliyetlerine devam edeceği kaydediliyor. 198 personelin bulunduğu İzmir Hilton’un bir süredir ortaklar arasındaki davalarla mücadele ettiği ve yeterli müşteriyi de bulamadığı belirtiliyor.

NAZİLLİ ONUR EKMEK GIDA SAN TİC AŞ

Özellilkle 6 aydır devam eden pandeminin de ekonomik sıkıntıyı derinleştirmesi ile kapanma kararının verildiği ileri sürülüyor. İzmir Hilton yönetiminin yarın konu ile ilgili bir basın açıklaması yapması bekleniyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.