• AYREF
  • ECUMASTERS AYDIN
AYDIN HABERLERİ Haber Girişi : 15 Eylül 2021 11:34

Demokratik statü

Aydın’da SAL kulüplerinin temsilcileri, mücadele edecekleri ligin Play-Off statüsünü kendileri belirledi. Ortak kararla çıkan statü, büyük bir demokrasi örneği oldu.

HABER: RAMAZAN AYDEMİR - Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Hasip Arıkan, Süper Amatör Lig’e (SAL) katılacak olan kulüplerin temsilcileri ile toplantıda bir araya geldi. ASKF Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda Süper Amatör Lig Play-Off ’unda statü, kulüp yetkililerinin görüşleri alınarak ortak bir kararla belirlendi. Buna göre; iki grupta 20 takımla oynanacak olan ligde grubunu ilk iki sırada bitiren dört takım, Play-Off Grubu’na yükselecek. Tarafsız sahada tek devreli lig usulüne oynanacak olan Play-Off Grubu maçları sonunda şampiyon olan takım, Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) adını yazdıracak. Play-Off Grubu’nu ikinci sırada bitiren takım ise, BAL’a yükselme maçı oynayacak. Gruplarında ligi son iki sırada bitiren dört takım Birinci Amatör Küme’ye düşecek. Devre arasının ise üç hafta süreceği bildirildi. 

KARTEL SİGORTA


“ORTAK BİR KARARLA YAPTIK”
Süper Amatör Lig’in BAL ile iniltili olduğunu belirten Başkan Arıkan, “Süper Amatör Lig’i başlatmak bizim elimizde, BAL’ı başlatmak Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun elinde. BAL diyelim ki 30-31 Ekim’de başlasın denildi. Biz Süper Amatör Lig takımlarımızdan gelen genel görüş üzerine ligimizi Kasım’ın ilk haftası da başlatabiliriz. Her halükarda bizim baraj maçı oynamamız gerekiyor. Baraj maçı oynatacağımız için Süper Amatör Lig’i BAL ile aynı anda bitirmemiz, kulüplerin menfaatine olacaktır. Bizim için önemli olan BAL’a aynı anda ligi bitirmek. Süper Amatör Lig’de oluşturacağımız iki grubu doğudaki takımları bir gruba, batıdaki takımları bir gruba alacağız. Grupları ayarladıktan sonra, federasyonumuzun internet sitesinden paylaşacağız. Süper Amatör Lig ve Birinci Amatör Küme’yi başlattıktan sonra U18 Ligi’ni de başlatacağız. Play-Off Grubu statüsünü, kulüp temsilcilerin görüşleri doğrultusunda ortak bir kararla yaptık. Tüm ekiplerimize hayırlı olsun. Yeni sezonun sakatsız ve kazasız bir sezon geçirmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.