Çerçioğlu'ndan bayram hediyesi 'Su faturası'

Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle tüm Ramazan Bayramı süresince Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Yasak sonrası Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı Aski Genel Müdürlüğü Bayram arifesinde sokağa çıkma yasağına rağmen su ve sayaç okumasına devam etti. Geçtiğimiz günlerde Askıda Fatura kampanyası başlatarak Aydın gündeminde genişçe yer alan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bayram arifesinde su faturası yollaması Aydınlı vatandaşlar tarafından tepki topladı.

 

Bayram hediyesi olarak su faturası


Tepki gösteren vatandaşlar sayaç okuma personellerini kayıt altına aldı Görüntülerdeki ASKİ personellerinin maskesiz olması dikkatten kaçmadı.  Askıda fatura kampanyası ile fakir fukaraya destek olduğunu söyleyen slogan olarak da “iyilik bulaşıcıdır…” diyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun sokağa çıkma yasağında bayram arifesinde fakir fukaraya su faturası göndermek için gösterdiği çaba sokakta ki vatandaşların tarafından şu şekilde yorumlandı. “Allah’tan yardıma muhtaç aileleri düşünen bir belediye başkanımız var. Askıya Fatura bırakıyoruz ödenmediği için icraya veriliyoruz. Bayram hediyesi mukabilinde üstüne bir de zamanından önce okunan fatura gönderiliyor. Ne diyelim Allah kendisinden Razı olsun. Sn Büyükşehir Başkanımız da olmasa bayram önü sokağa çıkma yasağında daha okunma zamanı gelmemiş su faturaları ile kim düşünür de bize fatura gönderir. Halk istiyor Büyük Başkan yapıyor.” sözleriyle İronik olarak eleştirdiler. Haber (Serhan Seyhan)

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.