• AYREF
  • AKIN YANGIN AGS
GENEL Haber Girişi : 08 Nisan 2021 11:54

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Aydın´a geldi

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından "Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale" sloganı ile illeri dolaşan ve 73´üncü durağı Aydın´a gelen mobil müze, Vali Hüseyin Aksoy tarafından ziyaret edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı´nca "Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale" sloganıyla yola çıkan mobil müze, Aydın´da vatandaşlarla buluştu. Aydın´a gelen mobil müzeyi ziyaret eden Aydın Valisi Hüseyin Aksoy yetkililerden mobil müze ile ilgili bilgi aldı. Vali Aksoy´a Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer de eşlik etti.
Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Çanakkale Savaşları´nın öneminden bahsederek, "Özellikle Çanakkale Savaşları´nın toplumun her kesimi tarafından öğrenilmesi, bilinmesi, gençlerimizin bugün ki kurulan Türkiye Cumhuriyeti´nin, ne tür mücadelelerle kurulduğunu anlamaları bakımında önemlidir. Çanakkale ruhunun özümsenmesi bakımından bu faaliyeti önemsiyoruz. Çanakkale Savaşları´nın hangi şartlarda verildiğini çok iyi bilmek durumundayız. Özellikle genç arkadaşlarımızın, öğrencilerimizin daha fazla bilgi sahibi olmalarına fırsat sağlayacak bir organizasyon" dedi.
Çanakkale Savaşları´ndaki kahramanlıklar ve yaşananların anlatılması amacıyla Türkiye turuna çıkan tır, 08-09 Nisan tarihlerinde Aydın Atatürk Kent Meydanı´nda vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecek.

KARTEL SİGORTA

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.