• AYREF
  • AKIN YANGIN AGS
AYDIN HABERLERİ Haber Girişi : 07 Mart 2021 12:12

Başkan Çerçioğlu; 'Kadınlar birlikte güçlü ve asla yalnız yürümeyecekler'

Samsun'da sokak ortasında dövülen kadının görüntüleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'da tepkisini sosyal medya hesaplarında profilini siyaha çevirerek dile getirdi.

Samsun'da sokak ortasında bir kadın, eski eşi tarafından öldüresiye dövüldü. Kadın bilincini kaybedene kadar kafasına defalarca tekme atan şahsa kimse müdahale etmedi. Kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan kadının hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

KARTEL SİGORTA

 

Kadın tekmelenirken yanındaki çocuğunun 'anne' diye ağlama sesleri sokakta yankılanması yürekleri yakarken, Başkan Özlem Çerçioğlu'da konuyla ilgili olarak tepki gösterdi. 

 

Konu ile iglili açıklamalarda bulunan Özlem Çerçioğlu gerçekleştirdiiği açıklamada şu ifadeler yer verdi;

"Samsun'da bir kadını öldüresiye döven caninin videosunu büyük bir öfke ve dehşetle izledim. Gözleri önünde şiddet uygulanan annesini küçücük elleriyle kurtarmaya çalışan o yavrunun çığlıklarını kalbimin en derinlerinde hissediyorum.

Neredeyse her gün yeni bir kadın cinayetine tanık oluyoruz. Biz, kadına karşı şiddetin olmadığı, şiddete karşı korunma ihtiyacı duymadığımız yarınların asla gelmemesini, hep yarınlar olmasını değil, ne olacaksa, ne yapılacaksa bugün olmasını istiyoruz.


Artık ne diyecek sözümüz kaldı ne de sabrımız. Adalet arayan kadınlara karşı kör, sağır ve dilsiz olunmasından, terazinin ağır gelen kısmı altında ezilmekten bıktık. Birimiz güvende değilsek, hiçbirimiz güvende olmayacağız. Bir kadının çığlığı, bütün kadınların çığlığıdır. Bu sebeple:

Bir büyükşehir belediye başkanı ve bir kadın olarak, kadına şiddete ve kadın cinayetlerine karşı olan yasaların caydırıcılığının artırılması ve İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını talep ediyorum.

Unutmayın ki kadınlar birlikte güçlü ve asla yalnız yürümeyecekler.
#KadınaŞiddeteHayır"

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.