GÜNDEM Haber Girişi : 01 Kasım 2023 20:45

Bakan Göktaş, Evlilik Kredisinin Ayrıntılarını Açıkladı !

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, faizsiz evlilik kredisinin ayrıntılarını açıkladı. Göktaş, sıfır faizli kredinin 2 yıl geri ödemesiz olarak 4 yıllık olacağını ifade etti. Bakan Göktaş, ayrıca faizsiz kredi için yaş kriteri olacağını söyledi.

KARTEL SİGORTA

“Bütün kriterleri oluşturduk, bütün altyapı şu anda hazır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerden önce duyurduğu Aile ve Gençlik Bankası’nda deprem bölgesi için pilot proje başlatacaklarını ve en kısa sürede hayata geçireceklerini duyuran Bakan Göktaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Bütün kriterleri oluşturduk, bütün altyapı şu anda hazır. 18-27 yaş gibi ama bunların hepsi Mecliste görüşülecek. Gelir kriteri var, yaş kriteri var. Belli suçlara bulaşmamış olmak ve deprem bölgesinde yaşamış gibi bu kriterlere uyan herkes bundan faydalanabilecek. Aile ve Gençlik Bankası’ndan kullanılan kredi 4 yıllık ve 2 yılı geri ödemesiz ve sıfır faizle vereceğimiz bir destek. Yönetmelik çıkarmamız gerekiyor akabinde. Pilot bölgeden başlama nedenimiz, deprem bölgesindeki gençlerimize destek olmak. Oraya moral motivasyon olmak. Top Mecliste, biz tüm çalışmalarımızı tamamladık. Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz. Aile ve Gençlik Bankası’ndan kullanılan kredi 4 yıllık ve 2 yılı geri ödemesiz. Bir de şartlara ek var; çiftlerin Aile Eğitim Programı ve Evlilik Öncesi Eğitim Programı’ndan da faydalanması gerekiyor. Meclise önümüzdeki günlerde gelecek.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.