AYDIN HABERLERİ Haber Girişi : 15 Eylül 2022 17:05

AYDIN TABİP ODASI YÖNETİM KURULU'NDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

İstanbul Esenyurt Devlet Hastanesi'nde Güvenlik Görevlisi olarak çalışan Tuğrul Okudan'ın görevi başındayken hasta yakını tarafından bıçaklı saldırıya uğraması sonucu AYDIN TABİP ODASI YÖNETİM KURULU açıklamalarda bulundu.

KARTEL SİGORTA

''İstanbul Esenyurt Devlet Hastanesi Güvenlik görevlisi Tuğrul OKUDAN, görevi başındayken bir hasta yakınının bıçaklı saldırısına uğrayarak katledilmiştir. Sağlıkta şiddet kavramı, yaşananları tanımlamaktan uzaklaşmış ve vahşi bir başıboşluk içinde süregelmektedir. Kışkırtılmış sağlık talepleri ve müşteri memnuniyeti zihniyetindekilerce sağlık çalışanlarına yönelmiş olan fiziki ve psikolojik tehdidin karşısında korunmasız kalan personelini sahiplenmeyen, yasaları işletmeyen, duymazdan, görmezden gelen, hükumet ve kamu yöneticilerinin vicdanında hukukun bile temizleyemeyeceği kanımız ve ahlarımız Sağlıkta Şiddet yasasının etkin bir biçimde işletilerek bu cinayetlerin son bulmasını temenni ediyoruz.'' ifadelerine yer verdi.

Üzgünüz… ve öfkeliyiz…  

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.