• AYREF
  • ECUMASTERS AYDIN
AYDIN HABERLERİ Haber Girişi : 17 Ağustos 2021 15:17

Aydın’da hastane çalışanlarına çirkin saldırı iddiası

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde bir vatandaşın, hasta olarak gittiği Atça Sağlık Merkezi’nde iş bırakma grevinde olan aile sağlığı çalışanları tarafından muayenesi yapılmayınca, bir sonraki durağı olan ilçe devlet hastanesinde olay çıkardığı öğrenildi.

Aile hekimleri, 1 Temmuz’da yürürlüğe giren Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’ne karşı 16 Temmuz’da iş bırakmıştı.

KARTEL SİGORTA


Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da bu iş bırakma eylemine katılan çok sayıda aile sağlığı çalışanı da olmuştu. Eylem gününde Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde bir vatandaşın devlet hastanesinde sağlık çalışanlarına sözlü saldırıda bulunduğu öğrenildi. İddia göre; Atça Mahallesi’nde devecilikle uğraşan B.Ö.,  kayıtlı olduğu Atça Aile Sağlığı Merkezi’nde grevde olan aile sağlığı çalışanları tarafından muayene edilmedi. Daha sonra B.Ö., Sultanhisar Devlet Hastanesi’ne gitti. Hastanede misafir hasta kabul edilmediği iddia edilen B.Ö'nün buna istinaden hastane çalışanlarına sözlü saldırıda bulunarak olay çıkardığı öğrenildi.
Hastane çalışanlarına küfürlü kelimeler kullandığı ve hakaretler ettiği iddia edilen B.Ö' ye tepkiler yağdı. Salgınının ilk gününden itibaren gece gündüz demeden hastaları iyileştirmek için yoğun çaba sarf eden, ailelerine bile vakit ayıramayan, salgın sürecinde bir çok görev şehidi veren sağlık çalışanlarına yapılan bu insanlık dışı davranış başta tüm sağlık çalışanları olmak üzere vatandaşların da tepkisini topladı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Taner Balbay 17 Ağustos 2021 16:30

    Aydın Aile Hekimleri derneği olarak ,pandeminin başından itibaren özveriyle çalışan sağlık emekçilerine karşı yapılan bu hakaretler kabul edilemez.Sağlıkta etkin şiddet yasasının biran önce çıkması gerektiğini düşünüyor ,sağlık çalışanı arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz.

  • DEVECİ 17 Ağustos 2021 15:53

    Bu bahsi geçen adamı herkes tanıyor. Her yıl Atça'da Deve güreşi yapar, iş sonra devecilerin paralarını ödemeye gelince bugün git yarın gel....Bu adamdan herşey beklenir...