GENEL Haber Girişi : 27 Mayıs 2023 12:16

Aydın’da ‘beyaz altın’ için sahaya indiler

Aydın’da ‘beyaz altın’ için sahaya indiler

Uğur Eser   
AYDIN (İHA) - Ülkenin önemli pamuk üretim merkezlerinden olan Aydın'da, yaşanan son yağmurların ardından Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, pamuk ekili arazilerde kontroller gerçekleştirdi.   
 
Türkiye’nin önemli ihracat ürünlerinden olan ve beyaz altın olarak bilinen pamukta, yeni sezon hazırlıkları devam ederken, son günlerde etkili olan yağışlar üreticilerin yüzünü güldürdü. Aydın tarımının da tansiyonunu belirleyen ve zor şartlar altında üretilen pamukta fiyatların bu yıl yüksek olmasını bekleyen üreticiler, arazilerinde pamuk ekimlerini gerçekleştirdi. Bu yıl barajlardaki doluluk oranlarındaki düşüş üreticileri endişelendirirken, son günlerde yaşanan yağışlar, toprağı suya doyurdu. Etkili olan yağışların ardından Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de “beyaz altın” için sahaya indi. İlçe genelinde pamuk arazilerini gezen ekipler, ekili alanlarda kontroller gerçekleştirdi.

KARTEL SİGORTA

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.