• AYREF
  • ECUMASTERS AYDIN
SAĞLIK Haber Girişi : 09 Haziran 2021 12:29

Aşılamada sıra 20 yaş üstü iş güvenliği uzmanlarında

Covid-19’a karşı aşılama takvimi hızla ilerliyor. Edinilen bilgiye göre sıra 20 yaş ve üzeri iş güvenliği uzmanlarına geldi.

Geçtiğimiz günlerde kademeli olarak ilerleyen aşılama takviminde 40 yaş ve üzeri iş güvenliği uzmanlarının aşılanmasının ardından sıra 20 yaş ve üzeri iş güvenliği uzmanlarına geldi. 

Bulut Avm

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Vedat Bilgin’in iş güvenliği uzmanlarının kademeli aşılama takvimine eklendiğini duyurması ile 50 yaş ve üzeri iş güvenliği uzmanları aşı için randevu almaya başladı. Sonrasında 40 yaş ve üzeri iş güvenliği uzmanlarının aşı randevu sistemine erişimi açıldı. Büyük ölçüde tamamlanan aşılama sistemiyle ilgili  edinilen bilgiye göre 20 yaş ve üzeri iş güvenliği uzmanları da aşı randevu sistemine erişebilecek.

 

KARTEL SİGORTA

Öte yandan 81 ilde yer alan iş güvenliği uzmanlarının yaş, iş güvenliği uzmanlık belge sınıfı ve tehlike grubuna göre öncelik sıralaması belirlenerek aşılama takvimi tamamlanıyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.