ASAYİŞ Haber Girişi : 22 Kasım 2022 21:30

Ankara merkezli 2 ilde eş zamanlı operasyon: 10 şüpheli gözaltına alındı

Ankara İstihbarat ve Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlükleri ekipleri tarafından DEAŞ silahlı terör örgütüne yönelik Ankara merkezli 2 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara Başsavcılığı koordinesinde DEAŞ silahlı terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin tespit ve deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde Ankara İstihbarat ve TEM Şube Müdürlükleri ekipleri, DEAŞ terör örgütüne eleman kazandırmak ve çatışma bölgelerine gitmelerini sağlamak amacıyla radikal selefi ve tekfirci görüşlere müzahir şahısların ikamet adreslerinde örgütsel toplantıları organize ettikleri 1'i yabancı uyruklu 10 şüpheliyi tespit etti. Ankara merkezli 2 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Öte yandan yapılan aramalarda sözde örgütsel yargılamalara ait dokümanlara, örgütsel faaliyetleri finanse etmekte kullandıkları değerlendirilen 40 bin lira ve kaçak cep telefonu parçalarına, çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konulduğu belirtildi.

KARTEL SİGORTA

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.