Altay-Altınordu Finali çok yakıştı 

  • AYREF

Adanademirspor ve Giresunspordan sonra Süper lig e çıkacak üçüncü takımın belirlenmesi için oynanan gurup maçları sonucunda Altay dan sonra zorlu bir maçın ardından Altınordu nun finale kalması harika oldu.

Çünkü çarşamba günü oynanacak final maçını kim kazanırsa kazansın İzmir den bir takım daha Göztepe’nin ardından adını Süper lig e yazdıracak .
Altay Türkiye liglerinin en köklü klüplerinden biri.Zaman zaman süper ligde mücadele etmiş sonra alt lige düşmüş bir kulübümüz .Ama mücadele azmini yitirmeden tekrar süper lig için mücadele etmiştir.

Altınordu ise açtığı futbol okulları ile Ege bölgesinde yetenekli gençlerimizi yetiştirerek bir çeşit fabrika misali üretip Türk futboluna kazandıran bir kulübümüzdür.

Bu iki emektar ,mütevazi kulübümüzün süperlig için finale kalmaları ,sadece İzmir için değil ,Ege bölgesi için gurur kaynağıdır.

Bu saatten sonra kimin kazandığı çok önemli değildir,çünkü izmir ve Ege kazanmıştır.Çarşamba akşamı Göztepe den sonra ikinci bir İzmir takımı Süper lig biletini alacaktır.

Altay ve Altınordu takımlarını sezon başından beri hazırlayan ,yönetici ,teknik sorumlular,futbolcular ve tüm kulüp çalışanlarını ayrı ayrı kutluyorum.Çarşamba akşam çok stressiz keyifli bir final mücadelesi izleyeceğiz .Hakemlik dönemimde defalarca maçlarını yönettiğim bu iki güzide kulübümüzü şimdiden kutluyorum.Çünkü sonuçta hepimiz kazanacağız.

Tebrikler şampiyon Altay ve Altınordu!

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Adem Akkaya 24 Mayıs 2021 01:56

    Taner'im öyle bir maç ki kim kazansa çok sevineceğim Bir başka acıdan bakarsak kim kaybetse üzüleceğim.Ama benim için Altay kazansa daha iyi olacak gibi geliyor.Çünkü Altınordu kazanırsa Altinordunun büyüsü bozulacak o alt yapı düzgün karakterli futbolcu ordusu yetiştiren kurum bozulur diye korkuyorum.Iyi olan kazansın .Her iki kulübümde çok seviyorum.Harika yazın için de seni ayrıca kutluyorum kardeşim