• AYREF
  • ECUMASTERS AYDIN
AYDIN HABERLERİ Haber Girişi : 07 Mayıs 2021 12:32

AK Parti Aydın Milletvekili Savaş'tan müjde! ADÜ'ye dokuz yeni bölüm açıldı

AK Parti Aydın milletvekili Mustafa Savaş Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde 2 bölüm, 4 anabilim dalı ve 3 program olmak üzere toplam 9 yeni birim açıldığını duyurdu.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı kararı ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne bünyesinde  2 bölüm, 4 anabilim dalı ve 3 program olmak üzere toplam 9 yeni birim açıldı. Aydın İktisat Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü, Uluslararası Siyaset Anabilim Dalı, Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde  İç Mimarlık Bölümü, İç Mimarlık Anabilim Dalı, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, Şehircilik Anabilim Dalı, Bölge Planlama Anabilim Dalı açılırken, Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Programı, Davutlar Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Turist Rehberliği veTurizm Animasyonu programı açıldı.

Bulut Avm

 

“ŞEHRİMİZE DEĞER KATACAK”

KARTEL SİGORTA

Kararı sosyal medya hesabından paylaşan AK Parti Aydın milletvekili Mustafa Savaş bölümlere öğretim üyesi alımlarının tamamlanmasıyla en kısa süre içerisinde öğrenci alımına da başlanması için çalışmalar sürdüğünü belirterek “Üniversitemizin başarısına katkı sunacak; şehrimize değer katacak olan bu gelişmenin, Üniversitemiz ve Aydın’ımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.